post

14.kolo – HC Nordics Most

Poslední letošní zápas před zimní přestávkou nás čekala odveta s celkem HC Nordics Most se kterým jsme v prvním zápase na jeho hřišti těsně prohráli. Stejně jako náš první  zápas byl i tento velmi vyrovnaný a rozhodly v něm využité přesilovky.

Náš vstup do zápasu nebyl zrovna ideální. Už v polovině první minuty vyrobil Novčus obrovskou hrubku, když se mu ve vlastní třetině podařilo nahrát přímo na hůl soupeře a ten nezaváhal a dostal Nordics do vedení. Naštěstí pro nás se nám poměrně brzy podařilo srovnat. Hned naše první přesilovka byla úspěšná a Ruby po Šohyho přihrávce srovnal na 1:1. Tímto stavem, ale také první třetina skončila.

I ve druhé třetině nám dělal velké problémy běhavý soupeř a zpracování přihrávek. Stejnou chybu jako v úvodu Novák tentokrát udělal Ruda Pova, když při naší přesilovce jeho křižnou přihrávku ve vlastním pásmu vystihl opět  Drenčko a svým druhým gólem dostal hosty znovu do vedení. Ve druhé třetině se nám opravdu moc nedařilo. Nedokázali jsme využít ani čtyřminutovou přesilovku 5 na 4 a srovnat na 2:2 se podařilo Fanymu až při naší další přesilovce. Na slibných 3:2 zvyšoval ve 27 minutě Tomík, když doklepl do soupeřovy branky Povovu střelu, kterou hostující Landyš neudržel. Podobnou brankou, ale hosté 44 vteřin před druhou přestávkou znovu vyrovnali.

Náš čtvrtý gól vstřelil ve 36 minutě Králík po Fanyho přihrávce. Po této brance soupeř vrhl všechny síly do útoku ve snaze o vyrovnání a několikrát nám pěkně zatopil, ale Willy nás vždy podržel. Od sedmé minuty jsme stáhli hru pouze na dvě pětky, abychom se v tomto chladném počasí udrželi v rytmu a vyplatilo se. Naše hra se zrychlila a vytvořili jsme si několik vyložených brankových příležitostí, ale nepodařilo se nám zakončit ani do zcela odkryté branky. Naštěstí ani soupeř nevyužil v závěru vyloučení Nováka a nepomohla mu ani přesilovka 6 na 4 při hře bez gólmana.

Znovu se ukázalo, že hrát na tři pětky , zejména za tak chladného počasí, nemusí být vždy výhoda. Tyto tři těžce vydřené body nám zajistili přezimování na třetím místě v tabulce za Mezibořím a ústeckou Elbou. Další pokračování ligových zápasů nás čeká po zimní přestávce až 27 února v Mostě s Kapitány z Jirkova.

HBC Bazzy Děčín : HC Nordics Most  4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Střely: 34:33, Vyloučení 4:5, Přesilovky 5:4, Využití 2:0, Oslabení 0:1
Sestava : Vilhám – Novák, Peřka F. (1), Peřka S., Hovorka, Král (1), Duda, Rubeš (1), Šohaj, Blažek, Krumpl, Slabý, Pova,Hladiš, Tomsa (1)