post

Bazzy musí urvat zápas v Chomutově, jinak v letošním play-off končí

Nebývá zvykem, že je náhradní brankář lepší než jednička. Bazzy jsou celkově vzato „jiný“ tým. Brankář se převléká v šatně, hráči ve směs netrénují, chlastají jak duhy (hlavně před zápasem)…

K prvnímu utkání čtvrtfinále play-off musel nastoupit náhradní brankář David Vilhám, který si v letošní sezóně připsal svůj první start. Soupeř byl zprvu mile překvapen.

A: „Vám nechytá, ten dobrej brankář(kdo to má být? Pozn. redakce) ?“
B: „Ne…“
A: „Super! Dáme alespoň ňáký góly.“
B: „…tenhle je ještě lepší.“
A: O_o

I přes snahu se nám komentář k utkání nepovedlo vydolovat. Jediné, co zaznělo, znělo ve smyslu: „Vyhrál ten šťastnější.“ Děkujeme za komentář.

Shrnuto. Děčín vyhrál v prodloužení z hole Horáčka. David Vilhám byl zřejmě jediný střízlivý a navíc skvěle zachytal.

(kdo přeci jen baží po nějakém čtení/reportu, najde ho na onlajny.com)

HBC Bazzy Děčín : HBC Dandy Chomutov 2:1 (1:0, 0:1, 0:1)
Střely: 26:19, Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 23
Sestava: Vilhám D. – Hovorka J., Saska M., Huk M., Jirkovský V. – Hůja R., Janda R., Vinš M., Uhlíř V., Hladiš D., Novák M., Rubeš D., Pilař K., Michajličenko P., Hladiš J., Horáček M.

Reference


K druhému střetnutí již nastoupil prověřený Štarman, který dostal jakési „ultimátum“. Když to shrneme, z kabiny se ozývalo zlomyslné: „Hele, máme lepší dvojku…“

Děčín nezačal úplně dobře a hned v úvodu si, během 5 minut, vykoledoval dva fauly. Přesilové hře Dandy chyběla jedna podstatná disciplína a to střelba. Bazzy létali od čerta k ďáblu a aktivita plodila ovoce. Během početních výhod se objevilo pár nemastných střel. Děčín vzal proto otěže do svých rukou a soupeře místy přehrával, i když na brankáře Buřvala nevyzrál. Ten vytáhl pár supr zákroků a držel Chomutov nad vodou.
Následně se hra začala přelévat. První gólovku zmařili děčínští. Stříleli do prázdné brány, brankář byl však proti a vyrážečkou přitlačenou k zemi vyrazil míček do rohu hřiště. Před koncem první části se dostali i hosté do slibné šance. Zpoza brány přišla přihrávka přesně na hůl, střela však skončila v klíně klečícího Štarmana. Následně J. Hladiš trefil tyčku a v čase 14:48 unikli hostující hráči do přečíslení. Chyba zakončoval mezi betony, míček prošel, ale brankář stačil na brankové čáře zasáhnout holí.

Druhá třetina začala pro Děčín výborně. Po krásné kombinaci zakončil D. Rubeš – 1:0. To byla na delší dobu poslední akce v druhé části. Následně se nedařilo snad ani vystřelit, i když herně se Děčín dostával do třetiny soupeře, kde kombinoval a snažil se vyvinout tlak. Neúspěšně. Dandy bojovali a byli to oni, kteří začali přečíslovat soupeře a dostávali se do samostatných úniků. Úspěšně navázali na první třetinu, kde přečíslení byly ještě likvidovány obranou Děčína. „Takhle to nepůjde do nekonečna“, líčil domácí brankář M. Horáčkovi. „Ale půjde“, odpověděl věřící Horác. No…nešlo. Během dalšího střídání unikli chomutovští do brejku a úspěšně zakončili. Bylo srovnáno 1:1.

Jak slibně začala druhá třetina, o to hůř se vyvíjela třetí. Po dvou minutách se dostal do úniku Zicho, ale byl faulován a nařízeno trestné střílení. Hráč toho moc nepředvedl a zakončení do backhandu se moc nepovedlo. Naštěstí pro Děčín. Bazzy celkově více faulovali a zbytečně se dostávali do tlaku a přenechávali Chomutovu aktivitu. A když už to vypadalo na další prodloužení, objevilo se další přečíslení, které 4 vteřiny před koncem utkání využil Opelt a ranou do vinglu rozhodl zápas.

Dostalo se nám i komentování jednoho arbitra zápasu: „Více chtěli.“
Snad si to děčínští vezmou k srdci a urvou alespoň jedno utkání na horké půdě Chomutova. Respektive musí, aby se série minimálně vrátila do Ústí.

Ke třetímu utkání nastoupí Děčín ve čtvrtek od 17:30 (čas padlý na hlavu, pozn. redakce), které můžete sledovat na onlajny.com

HBC Bazzy Děčín : HBC Dandy Chomutov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Střely: 35:25, Vyloučení: 6:2, Přesilovky: 1:4, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 13
Sestava: Štarman V. – Hovorka J., Saska M., Huk M., Jirkovský V. – Hůja R., Vinš M., Uhlíř V., Hladiš D., Novák M., Rubeš D., Pilař K., Michajličenko P., Hladiš J., Horáček M.

Reference

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *