post

Vyrovnaná série až do konce, Bazzy rozhodli 9 vteřin před koncem prodloužení

Začneme hezky od začátku (míněno od 3. zápasu). Děčín cestoval do Chomutova s jasným cílem. Urvat alespoň jedno utkání a vrátit sérii do Ústí. Po třetím zápasu to vypadalo bledě.

Prvním, kdo se na hřišti ukázal, byl R. Hůja, který nastřelil pouze tyč. Záhy se hosté nesoustředili a nechali si za svá záda proběhnout domácího borce. Jeho chladná hlava a rychlé ruce znamenaly vedení 0:1. Odehrávala se 7. minuta a času bylo dost. Děčín měl více ze hry. Lépe kombinoval a dostával se do slibných šancí. Gólově se však neprosadili, protože většina střel byla ztečována snad i tkaničkami od bot. Když už střela prošla přes neprostupný beton, překážel dobře chytající brankář.

Druhá část začala opět velkou šancí Děčína. Domácí Buřval byl již překonán, na poslední chvíli zasáhl obránce a odpálil míček z brankové čáry. Děčín stále tlačil, ale zmar v koncovce nabíral na obrátkách. Posledním hřebíčkem do mizerné koncovky byla neuznaná regulérní branka. Po střele do brankářova plastového chrániče na helmě a pohotovém doklepnutí míčku za brankovou čáru, se nepochopitelně ozvala píšťalka rozhodčího. Verdikt zněl „dostal do hlavy“, aby se změnil na „hráč stál v brankovišti“. Hra se od toho okamžiku vyrovnala a frustrace Bazzy zapříčinila několik chyb, které nebyly naštěstí potrestány.

Během poslední třetiny měli Dandy navrch a nedopustili žádné drama. Naopak jejich tlak sílil. Trefili dvě tyčky. Nedopouštěli se ani nedovolených zákroků, takže šance z přesilových her nepřipadaly v úvahu. Čas byl neúprosný a pomalu se schylovalo k fotbalovému výsledku. Děčín v závěru odvolal brankáře a hrál se šesti borci. Nicméně nepřesnost na holích zapříčinila druhou branku a rozhodnuté utkání.

HBC Dandy Chomutov : HBC Bazzy Děčín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Sestava: Štarman V. – Hovorka J., Huk M., Janák M., Saska M. – Hůja R., Janda R., Michajličenko P., Novák M., Pilař K., Rubeš D., Uhlíř V.
Střely: 19:28, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 2:2, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 40

Reference


Druhý zápas na půdě Dandy byl zcela odlišný. I přesto, že děčínský Uhlíř dostal v předešlém utkání takovou sekeru, že mu lékaři diagnostikovali přetržené vazy v kotníku. Dalším marodem se stal R. Hůja, který již několik sezón bojuje s kolenem. Sestava tedy přišla o dva koncové hráče. Morál v kabině nebyl na vrcholu.

Děčín však opět nastoupil a hýřil pohybem. Jako první se již ve čtvrté minutě trefil Michajličenko, který zužitkoval přihrávku Rubeše. Děčín si připsal využitou přesilovku a výborný vstup do utkání. Bazzy se brankou nakopli k lepší hře jak v útoku, tak v obraně. Jakýkoli náznak šance zablokovali. Příkladem budiž obětavé vykleknutí střely a rána mezi chrániče v místě kolene, Huk v telemarku zaťal zuby a nedal nic najevo.

Dandy naopak nevěděli, kam dřív a taktika slavící úspěch byla fuč. V první části nedokázali využít ani dvojnásobnou přesilovou hru. Děčín byl ve vytváření šancí lepší, ale opět drhla koncovka. Ne příliš zdařilou potenci taktéž potvrdil při hře 5 na 3. Druhá část byla bojovná a soupeři si nic nedarovali. Emoce hráli prim. Prvním impulsem byl zásah míčkem do masky hostujícího brankáře po němž bylo ohlušující ticho. Rozhodčí mlčeli a Štarman se vyžadoval vysvětlení, proč se tentokrát nepíská. „Domluvte se na svazu, co pískat“, prskal přes mřížku. Domácí Pešta o pár minut později přehnal svoji snahu a srazil Štarmana, za což si vykoledoval dvouminutový trest a pozdrav od děčínského brankáře. Vzápětí se vyloučil další borec. Děčín vzal šanci za pačesy a v samém závěru třetiny zužitkoval nabídnutou šanci – 0:2.

Vstup do závěrečného dějství se povedl – gólově se prosadil oblíbenec všech týmů Michajličenko. Konečně zavřel svůj tlampač a hrál hokejbal. O pět minut později si vzal míček Rubeš a zvyšoval již na 0:4. Náskok byl v 36. minutě dostačující a utkání se již dohrávalo. Navíc začalo pršet a šance Chomutova klesly na nulu. Dokázal jen korigovat výsledek šikovnou tečí v přesilové hře. Děčín splnil cíl a vybojoval alespoň jeden zápas.

HBC Dandy Chomutov : HBC Bazzy Děčín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Sestava: Štarman V. – Saska M., Hovorka J., Huk M., Janák M. – Rubeš D., Jirkovský V., Michajličenko P., Novák M., Pilař K., Vinš M., Janda R.

Reference

  • Kompletní report

„Pátý zápas!“, „Buď a nebo“, „Fifty fifty“ ozývalo se ze všech kulatých koutů. O svátku práce se rozhodovalo o šťastnějším mužstvu, o mužstvu, které postoupí do semíčka.

Skvělý start předvedlo duo Janák, Hladiš. Janák přihrávkou přes celé hřiště vysunul do úniku druhého zmíněného a ten se kličkou prosadil. Hladiš byl odpočatý a v ráži. Spolu s Jirkovským spálil další gólovou šanci jen o několik málo minut později. Téměř do jedenácté minuty se prosazovali pouze domácí borci. Dandy zahrozili z hole Zicha, jež utekl bránícím hráčům, ale nezakončil přesně. Ze zmařeného útoku Janák vyzval Vinše, ale zakončení mezi betony úspěch neslavilo. Oslavy se dostavěly až před koncem první třetiny. Míček si vzal do svých rukou Rubeš a zvýšil na 2:0. Radost byla veliká, i když do konce utkání zbývalo hodně minut.

V další fázi utkání byli hosté čím dál aktivnější. Tlak postupně gradoval. Děčín se zmohl na několik úniků rychlonohého Horáčka, ale nestačilo to. Gólově vyšly šance naprázdno, a tak se činil soupeř. Během cirka 10 minut vymazal domácí ze hřiště. Hráči měli být všude, nebyli nikde. Dandy je motali, točili, co se do nich vešlo. „Tak dlouho se chodí se džbánem, až se ucho utrhne“. Utrhlo se v čase 27:04. Sníženo na 2:1. O minutu a půl se utrhlo podruhé a bylo srovnáno. Promarněné vedení vzalo za své. Přišel konec třetiny a mírné rozčarování. Více jak 5 trenérů promlouvalo děčínským hokejbalistům do duše, mluvili o taktice, o gólech, o pivě.

Třetí část byla o nervech a o chybách. Obě mužstva jich několik udělalo, ale ani jedna z nich nebyla potrestána. Hra se přelévala, ale branka nepadla. Jediné pozdvižení vzniklo při důrazu Michajličenka. Nedal si pokoj a chtěl míček dopravit do brány i přes hvizd píšťalky. Dandy pro hru neměli pochopení a pustili se do strkanice a tahání za dres.
Najednou byl konec základní hrací doby a skóre nerozhodné.

Na řadu přišlo prodloužení. Jeden by čekal vyčkávací taktiky a opatrnost. Opak byl pravdou. Gólové šance se objevovaly na obou stranách. Tu zmařil šanci brankář, tu útočník, tu obránce. Jako první se předvedl Buřval. Horáček střílel již do prázdné klece, brankář hostů se však na zemi protočil a vleže ukryl míček do lapačky. Zákrok slavil úspěch i u diváků. Prvních 5 minut patřilo spíše domácím, kteří probendili čtyři gólové příležitosti. V druhé pětiminutovce se ozvali i hosté, bezúspěšně. Při jedné z příležitostí se dostával chomutovský Linet do úniku. Ten však v souboji o prvenství šlápl na Hovorku a podrazil jej. Rozhodčí zvedl pravici a vyloučil hráče za napadení. „Nechtěl jsem spadnout, normálně mě zul.“, ohrazoval se Hovorka při hlasité nevoli chomutovských. Vyloučení bylo osudové, pouhé dvě minuty před koncem prodloužení.

Zbývalo 13 vteřin do konce utkání. Vhazovalo se před Buřvalem, po jeho pravici. Následovalo vyhrané buly pro Bazzy, David Rubeš okamžitě posílal míček do skrumáže před brankou, míček byl ztečován na dobíhajícího Sasku, kterému se svezl míček po noze a následně ho na třikrát doklepal do prázdné brány. Dobojováno. Děčín slavil postup do semifinále.

Pocta soupeři. Série to byla vyrovnaná a bojovná, bez zbytečných zákeřností a nesportovního chování.

HBC Bazzy Děčín : HBC Dandy Chomutov 3:2p (2:0, 0:2, 0:0, 1:0)
Sestava: Štarman V. – Hovorka J., Huk M., Janák M., Jirkovský V. – Hladiš J. (1), Horáček M., Janda R., Michajličenko P., Novák M., Rubeš D. (1), Saska M. (1), Vinš M.
Střely: 33:30, Vyloučení: 7:6, Přesilovky: 3:4, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 33

Reference

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *