post

Děčín padl v semifinále, lituje dvou posledních zápasů

Děčín lituje liknavý přístup některých hráčů, kteří se nedostavili na rozhodující semifinálový zápas. Soupiska byla prořídlá (pouhých 9 hráčů), což v teplém dusném počasí nebylo ideální.

Ústí mělo přeci jen lepší vstup do utkání a od prvních minut tlačilo. Přes několik méně závažných šancí přišla chyba na modré čáře, ústečtí se dostali do přečíslení dva na jednoho a šanci využili – 0:1. Elba se dále lépe pohybovala a nepouštěla Děčín do velkých šancí, náznaky včas likvidovali obránci. Na závěr třetiny se Děčín dostal do 4 minutového oslabení, které pokračovalo v druhé třetině.

První část oslabení byla odehrána výborně. V druhé již Ústí udeřilo z hole Baxy, který zakončoval osamocený z mezikruží na vzdálenější tyč – 0:2. Děčín se nevzdával a chtěl hrát. Postupně hru vyrovnával, ale šance byly zakončeny bez důrazu a přesnosti. V takových chvílích je rozhodující využít poskytnuté příležitosti.
A proto přišel další trest. Baxa se na modré čáře dostal k míčku, domácí ustupovali tak dlouho, až vystřelil z mezikruží k tyči a zvýšil na 0:3. Utkání se zdálo být rozhodnuté. Nicméně se Bazzy ještě před koncem druhé části povedlo snížit na 1:3. Přesilovou hru využil Pilař, který tečoval Janákovo nahození.

V poslední třetině se toho příliš neudálo. Hru zkazilo počasí. Na hřiště se snášely dešťové provazy, hra byla opatrná a obě mužstva jen kontrolovala hru. Jednak z nedostatku sil, a také kvůli kluzkému povrchu. Na konci utkání se dostal Děčín do přesilové hry, ze které skóroval Jirkovský a vykřesal naději – 2:3. Jenže více se nestihlo. Hra bez brankáře nebyla ideální a Elba si udržela modrou čáru, přes kterou Bazzy nedokázali proniknout.

Děčín hlavně lituje posledních dvou zápasů. Ve druhém ztratil nadějné vedení 0:2 a ve třetím doplatil na přístup některých hráčů, kteří dali přednost jiným aktivitám.

Děčín zaujal celkově dělené 4. místo.

HBC Bazzy Děčín : Elba DDM Ústí nad Labem „B“ 2:3 (0:2, 2:1, 1:0)
Střely: 27:25, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 27
Sestava: Štarman V. – Huk M., Janák M., Hovorka J., Saska M. – Hladiš J., Pilař K., Jirkovský V., Vinš M., Janda R.

Reference

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *