post

Hokejbalisté Děčína slaví krajský titul!

Třetím utkáním pokračovala finálová série krajské hokejbalové ligy mezi Děčínem a Kolibou Ústí nad Labem. Hráči Bazzy dokázali uspět v úvodních dvou zápasech (6:5 ss, 4:1) a toužili ukončit finále v co možná nejkratším termínu.

Koliba se snažila oproti předchozím zápasům něco změnit a nasadila do branky svého druhého brankaře Matějku. Ani tato rošáda však zlom ve vývoji celého finále nepřinesla. Naopak Děčín od počátku sebevědomým výkonem kráčel za ziskem titulu. Již ve druhé minutě se poprvé v play off prosadil Huk a určil tak další vývoj utkání. V čtvrté minutě využil přesilovku Drnec – 2:0, a v závěru první třetiny se ještě dvakrát prosadil Horáček a Bazzy tak jasně vyhráli první část 4:0.

Na začátku prostřední části Koliba přeci jen zabrala, z hole Povejšila se jí podařilo upravit stav na 4:1. Děčín však žádné drama nepřipustil, když jiskřičku ústecké naděje rázně uhasil dalšími třemi brankami – 7:1.

Závěrečná třetina již žádný úžasný hokejbal nepřinesla. Hokejbalisté Bazzy se snažili neudělat zbytečnou chybu a hlavně vyhnout se často nevybíravým zákrokům některých hráčů soupeře. Poslední slovo v zápase měl symbolicky nejlepší hráč play off Martin Horáček, který precizně zakončeným únikem v oslabení stanovil na konečných 8:1 pro Děčín.

Bazzy tak dokázali i ve finálové sérii zvítězit v pouhých třech zápasech a po delší době mohou slavit vítězství v krajské soutěži. To se podařilo zejména díky vůli a obětavosti všech hráčů, kteří tímto jasně převyšovali všechny své soupeře. Dík patří také samozřejmě i brankářům Štarmanovi a Vilhámovi, kteří předváděli výborné výkony.

HBC Bazzy Děčín : HSÚ Koliba Ústí n. L. 8:1 (4:0, 3:1, 1:0)
Střely: 37:31, Vyloučení: 6:5, Přesilovky: 5:6, Využití: 4:0, Oslabení: 1:0, Diváků: 38
Sestava: Vilhám (Štarman) – Hovorka, Kotlář, Peřka (1), Tomsa – Hladiš J., Hladiš D., Drnec (1), Horáček (4), Pilař (1), Huk (1), Saska, Novák M.

Stav série: 3:0 (konec)