post

Výhra nad Mostem, debakl s Chomutovem

Po skvělé zimní přípravě následovala zkouška v podobě zápasu s mosteckým Kovodemontem. Při rozbruslení byla na hráčích vidět chuť, ale zároveň mírné obavy či nejistota. Zřejmě se vypilo příliš málo piv.

První branka jarní části byla vstřelena po necelých 8 minutách hry. Překvapivě se prosadili hosté, i když měli o jednoho hráče méně. Hostující krajíček našlápl již ve středním pásmu. Obešel bránícího Huka, který se zamotal jak preclík a ocitl se za unikajícím hráčem. Před brankou Krajíček potáhl míček a trochu se štěstím skóroval. Míček se několikrát odrazil od výstroje, aby nakonec přeci jen zapadl do brány. Domácí branka nesrazila, naopak spíše povzbudila a Děčín začal vyrovnávat hru.

Horáček byl prvním, kdo se trefil ve druhé části zápasu a započal svoji cestu za hat-trickem. Častější vyloučení soupeře dávalo domácím možnost ke skórování. Nakonec se dočkal Saska. Od mantinelu vypálil ohnivou střelu, jež si propálila cestu skrz brankářovy chrániče, brankářovo tělo a jen tak tak, že nepropálila aj síťku.

V čase 36:11 se opět trefil Horáček a rozpoutal gólovou smršť. Domácí obránce se snažil zpoza brány překvapit milimetrovou přihrávkou na své spoluhráče. Což se mu de facto povedlo, nicméně adresátem byla hůl soupeře. Najednou se před bránou objevili dva hráči v mosteckých dresech, přišla rychlá střela na vyrážečku a po pouhých 34 vteřinách bylo sníženo.

Dvoubrankové vedení vrátil záhy Horáček. Most se nevzdával a využil přesilové hry. Mostecký hráč odvedl před brankou výbornou práci, nikým neatakován mohl v klidu překážet ve výhledu. Střela od modré čáry prolítla mezi nohama domácímu brankáři a bylo opět o co hrát. Děčín však odolal i při odvolání soupeřova brankáře.

Z prvního utkání si Bazzy odvezli 3 body, které vůbec nebyly jednoduché.

HBC Bazzy Děčín : HBC Kovodemont Most „B“ 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Střely: 28:26, Vyloučení: 5:3, Přesilovky: 3:4, Využití: 1:1, Oslabení: 0:1, Diváků: 12
Sestava: Štarman – Hovorka J., Huk M., Janák M., Saska M. – Hladiš D., Horáček M. (3), Hůja R., Janda R., Jirkovský V., Novák M., Michajličenko P., Vinš M. (1)

Reference

Začátek zápasu byl vyrovnaný a šance se střídali na obou stranách, první šanci využili domácí v čase 8:58, kdy Urban prostřelil Jandu z buly. Tento stav vydržel další 3 minuty, trefil se Zicho a Dandy vedlo již 2:0. Do konce první části stihli domácí vstřelit ještě jednu branku, tentokrát v přesilovce. Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře namotivovaní od trenéra a bylo to znát, v čase 17:07 Janák nahrál do prázdné dorážejícímu Novákovi a ten měl již jednoduchou práci. Poté jsme se tlačili do dalších šancí, ale stále nic nepadalo, a tak znovu skórovali domácí, když Chyba vyslal pumelenici a ta Jandovi vypadla a nedůrazná obrana (hráli pouze na 3) dovolila domácím vstřelit další branku a bylo to 4:1. Poté jsme pálili šance jak na běžícím páse, třeba Vinš se objevil sám před domácím brankářem, ale vlastně ani nevěděl, co má dělat a dopadlo to jako vždy (míček v rohu). A znovu úřadovali domácí v čase 27:32 skóroval Taraška při signalizované výhodě pro domácí.

Třetí třetina začala stejně jako ta druhá – našimi šancemi, ale bohužel jsme z toho nedokázali tentokrát vstřelit gól. Domácí v oslabení vstřelili již 6 branku. Poté se domácí spíše soustředili nato, aby dali co nejvíce gólů a tak uteklo duo Horáček – Janák a druhý jmenovaný vstřelil náš druhý gól v zápase. Ani né za minutu opět zvýšili svůj náskok domácí na 7:1. Do konce zápasu vstřelili Dandy ještě dvě branky a skóre zápasu se zastavilo na výsledku 9:2. (autor: Vinš)

HBC Dandy Chomutov : HBC Bazzy Děčín 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
Sestava: Janda R. – Huk M., Janák M., Saska M., Huk P. – Hladiš D., Horáček M., Vinš M., Uhlíř V., Novák M.