Bazzy po základní části sedmí

Posledním hracím víkendem pokračovala oblastní soutěž hokejbalistů. Děčín čekaly dva zápasy, obojí dohrávky neuskutečněných zápasů z mrazivého února.

V sobotu Bazzy nejprve zajížděli do Mostu, kde je přivítali chomutovští Tučňáci. Mezi oběma mužstvy byl sice rozdíl pouhých dvou příček, nicméně chomutovští již dávno ztratili šanci na play off.

V nepříliš pohledném utkání, měli přeci jen trochu více ze hry hosté z Děčína. Díky mnoha nevyužitým šancím byl však osud zápasu nejistý až do závěrečné části, kdy se Bazzy konečně podařilo soupeři odskočit na 0:3. Domácí však ještě v závěru zkorigovali na konečných 1:3 a připravili tak hostujícího Štarmana o nulu.

HBC Tučňáci Chomutov : HBC Bazzy Děčín 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Střely: 18:27, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 10
Sestava: Štarman – Duda (1), Hovorka, Tomsa – Drnec (2), Hladiš D., Novák M., Huk, Křížek

V nedělním utkání proti teplickému Rondu už z hlediska tabulky o nic nešlo. Souboj byl přesto pikantní, jelikož stejná dvojice na sebe narazí ve čtvrtfinále. Ani jeden z týmů nenastoupil v nejsilnější sestavě a síly tak byly relativně vyrovnané. Přesto však hosté z Teplic ukazovali svou sílu a do utkání vstoupili lépe a byli také odměněni vedoucí brankou.

Když ve druhé části hosté zvýšili své vedení na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Jiskřičku naděje však v závěru třetiny vykřesal Huk – 1:3. V poslední třetině se Děčínu dokonce podařilo srovnat krok, ale závěr nezvládli, když minutu a půl před koncem strhl vedení na teplickou stranu hostující Bím.

Děčín tak „přípravný“ souboj se svým čtvrtfinálovým soupeřem prohrál, obsadil v základní části sedmé místo a do čtvrtfinále proti Rondu půjde určitě jako outsider. Nicméně play off je úplně jiná soutěž a Bazzy se pokusí favorita potrápit.

HBC Bazzy Děčín : HBC Rondo Teplice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Sestava: Štarman – Duda, Hovorka, Tomsa – Drnec, Hladiš D. (1), Huk (2), Lekeš, Novák, Křížek