post

Bazzy si vyšlápli na Elbu, soupeřem v play-off bude Dandy Chomutov

Derby s Ústeckou Elbou uzavřelo účinkování v letošní základní části. Pro ústecké hráče sezóna de facto skončila, pro Děčín znamenal plný bodový zisk a neúspěch Litoměřic 3. příčku. Další motivací bylo samotné derby, které je vždy příjemné vyhrát a odrazit se do play-off úspěchem.

Počasí bylo jako s Jirkovem velmi slunečné. Rozdíl byl však v počtu hráčů, odhodlanosti a nesvázaných rukou úspěchem či neúspěchem. Hra začala ve slušném tempu a diváci byli svědky hokejbalu. Povedené kombinace a rychlá hra plná čistých zákroků svědčila oběma stranám. Jako první zmařil šanci Patzeltovi rozhodčí, když odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
Nicméně i přes snahu rozhodčích nechat hru plynout, museli vyloučit Vacka za sekání. Po pasech Jakubů využil přesilovou hru Michajličenko, vystřelil nad rameno klečícího Kostoviče. Kupodivu, i přes počet šancí, skončila třetina 1:0 pro Bazzy.

Chvíli po zahájení druhé třetiny se trefil „otloukánek utkání“ (komentář jednoho z fanoušků Elby, pozn. redakce) Hovorka, který nabírá svou životní střeleckou formu. Od mantinelu vystřelil tak jedovatě pod víko, až z toho byli všichni paf. Jen tak dál!
Děčín měl více ze hry a tvořil si výborné akce, kterým chybělo správné zakončení, totiž mezi 3 tyče. Něco pochytal Kostovič, něco zazdili levé ruce utočníků jako v případě samostatného úniku Horáčka. A jak to bývá, ze zmařené šance na jedné straně se vyklube šance na straně druhé. Patzelt unikl obráncům a v úniku přesně zakončil pod lapačku domácího brankáře. „Věděl jsem o něm, ale nechal být no…“, popisoval jeden z obránců.

V závěrečné třetině nebylo sil na rozdávání ani na jedné straně. Děčín naštěstí dokázal vstřelit hned v úvodu dvě branky, když se nejdříve trefil Pilař a po něm Michajličenko. Naštěstí proto, protože se Bazzy dostali do 5 minutového oslabení. Trest si vysloužil Janák (5 + KO) za faul do hlavy a krku, když na obranné modré nešetrně sestřelil Vacka. „On (Janák) šel do souboje, já (Vacek) si ho chtěl jen obhodit. Neudělal to schválně, ale na kolotoči jsem si zajezdil“, komentoval po zápase Vacek. Nicméně Janák se plácne přes kapsu a nezahraje si dva zápasy. No nic, i přes oslabení Děčín vydržel i díky chatrné přesilovce Ústí. Dokonce zahrozil Horáček, když práskl do bot a utekl obraně Elby.

Děčín se velice rychle oklepal a navýšil svůj náskok na 5:1 z hole Nováka. Trefil nešťastníka Patzelta a ten úspěšně zakončil. Na 6:1 pak navyšoval znovu Pilař, který zakončil pod víko. Hostující Čejka ještě v závěru kosmeticky upravil skóre na 6:2.

Úspěšně zvládnuté utkání nakonec nic nevyřešilo a Bazzy obsadili 4. příčku. V play-off se utkají s obhájcem titulu HBC Dandy Chomutov. První zápas je na programu víkend po Velikonocích.

HBC Bazzy Děčín : Elba Ústí nad Labem „B“ 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Střely: 30:24, Vyloučení: 6:2, Přesilovky: 2:5, Využití: 1:1, Oslabení 0:0, Diváků: 25
Sestava: Štarman – Hovorka J. (1), Huk M., Saska M., Janák M. – Hladiš D., Hladiš J., Horáček M., Janda R., Michajličenko P. (2), Novák M. (1), Pilař K. (2), Rubeš D., Uhlíř V., Vinš M.

Reference

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *