post

Bazzy uhájili první místo!

Úkol, v posledních dvou zápasech, zněl jasně, uhrát šest bodů a živit naději na první příčku. Nejdříve bylo nutné porazit Wolves a další den Meziboří, se kterým Bazzy v prvním zápase utrpěli porážku.

V sobotu jeli Bazzy do Chomutova, aby odehráli zápas s posledním celkem Wolves. Hned na začátku přišla pro Hladiše J. velice bolestivá situace. Domácí hráč si šel odpykat trest za vysokou hůl a krev. Nicméně 2 zuby Hladišovi již nikdo nevrátí. Spoluhráči ukázali charakter, chytlo se pár vtípků a posměšných úšklebků. „Děfe do pfdele, blbešsi!“, šišlal ubohý Kláda. Škoda, že nelze mluvit o „zlatých“ stezích. Bazzy tedy dostali k dipozici čtyři minuty přesilové hry, Hladiš D. proměnil svou šanci v čase 2:26. Po uplynutí výhody se ještě trefil Rubeš D. Hra domácích byla na začátku zápasu svižná, jenže postupně se přizpůsobovala soupeři.

V úvodu druhé třetiny padly rychlé dvě branky z hole cukrouše Michajličenka, které zápas definitivně rozhodly. Kombinace sice vázla, ale hrát musel soupeř. Týmová hra však domácím nic nedovolila, a proto přišel na řadu Novák M. Přibližně 2 minuty před koncem druhé části pojistil výhru pátou brankou.

V utkání se již nestalo nic dramatického a celý zápas se jen dohrával.

HSÚ Wolves Chomutov : HBC Bazzy Děčín 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Střely: 22:36, Vyloučení: 7:4, Přesilovky: 4:6, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: –
Sestava: Štarman — Huk M., Hovorka, Novák J. — Rubeš D. (1), Hladiš J., Hladiš D. (1), Novák M. (1), Chvojka, Michajličenko (2)

K druhému utkání nastoupili proti celku z Meziboří. Baníkovci měli pernou neděli. V dopoledních hodinách nastoupili proti Elbě „B“, zápas byl pro ně neúspěšný a stál je mnoho sil. „Dva z našich hráčů odjeli znechuceně domů.“, potvrdil Nechala.

Začátek utkání byl aktivní z obou stran, i když si hosté přeci jen drželi mírný odstup. Díky tomu se Bazzy dostávali do mírného tlaku, který přetavil v první branku Hladiš J. Další trefu přidal Rubeš T. v čase 11:05 krátce po návratu Uhlíře z trestné lavice. V první třetině se toho více nestalo. Hra domácích měla jisté rezervy, ale soupeř neměl sílu na jejich potrestání.

S přibývajícími minutami se, v další periodě, pouze stupňoval tlak na bránu hostů. Postupně se trefili bratři Hladišové a Pilař. Za stavu 5:0 pro domácí vystrčil soupeř růžky. Uzamkl hráče Bazzy v obranné třetině, vyměnil si pár rychlých přihrávek a zakončil do prázdné branky. Brankář se již nestačil přesunout. Druhá část skončila 5:1 pro domácí.

V poslední části byla jediným vzrušujícím okamžikem nepříjemná střela borce z Meziboří. Štarman si na míček sáhl špičkou lapačky a nešťastně ho ztečoval směrem do brány. Pohotová robinzonáda s trojitým vrutem pomohla míček vyrazit z brankové čáry. „Kdokoliv jiný by si vykloubil rameno“, hodnotil zákrok dolňák Rubeš T.
Soupeř postupně rezignoval a nechal naše hráče kombinovat a střílet. Obránci si plnili své povinnosti s přesností kardiochirurga a jedinou překážkou bránící debaklu byl brankář hostů a Horáček. První zlikvidoval spoustu slibných šancí, druhý neměl svůj den a pálil do všeho možného, jen ne do sítě. Přesto padly čtyři branky a výsledek 9:1 znamenal jisté druhé místo s nadějí na první.

Pozápasové hodnocení T. Rubeše: „Zápas mě nebavil.“

Po zápase přišla zpráva, že Elba padla v Žatci a Bazzy se vrátili zpět na první místo! Závěr základní části byl důležitý do dalších bojů v nadstavbě, ve které se utká prvních 6 klubů. Nyní se bude bojovat o první čtyři místa zajišťující semifinále.

HBC Bazzy Děčín : TJ Baník Meziboří 1:9 (2:0, 3:1, 4:0)
Střely: 43:20, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 1:0, Oslabení: 2:0, Diváků: 8
Sestava: Štarman — Hovorka, Huk M., Huk P., Novák J. — Hladiš D. (2), Hladiš J. (2), Horáček, Novák M. (1), Pilař K. (1), Rubeš D. (1), Rubeš T. (1), Tomsa, Uhlíř (1)