post

Horor v Chomutově, Bazzy prohráli s Jirkovem

Jak jsme předesílali v minulém reportu, zápas s Jirkovem neměl být jednoduchý a to se splnilo. První vyšší teplota ukázala nedostatek ve fyzické připravenosti děčínských.

„Zkusíme s nimi běhat, když to nepůjde, zabetonujeme střed.“ Trenér vyrukoval s jasnými pokyny, které se v první části dařilo plnit. Po jedné minutě se po přihrávce Rubeše trefil Uhlíř. Děčín hrál dobře, soupeře nepouštěl do velkých šancí a první třetinu zaslouženě vyhrál.

V další části se karta začala pomalu obracet. Kapitáni vyrukovali s tvrdou hrou, která byla jednoznačně za hranicí pravidel. Píšťalky bohužel mlčely a hra se zbytečně ostřila. Nedovolené zákroky a obecně tvrdší hra brala ve slunečném počasí síly. Jirkov začal být nebezpečnější. Dokázal využít tlak ve třetině hostů a dorážkou mezi betony Štarmana srovnal krok. Pomyslný chleba se zlomil neproměněnou šancí Nováka. Střílel do prázdné branky a zdánlivě jednoduché zakončení zmařil brankář Kaššák. V závěru třetiny zase se štěstím zlikvidoval povedenou střelu Hovorky.

O přestávce bylo všem jasné, že předvedená hra nemůže slavit úspěch a je otázkou času, kdy se soupeř prosadí. „Dáváme si fóra, abychom stačili, jenže si nás prohodí a pak zase nestíháme doběhnout“, hodnotil o přestávce Janák.

Třetí část patřila domácím. Bazzáci nebyli schopni využít nekolik přesilových her, dokonce jednu 5:3, ve které ani nevystřelili. Hosté byli v soubojích první, důraznější a více chtěli. A dokázali využít další přesilovou hru. Dostali se do vedení 2:1. V tu chvíli přišla ještě naděje z hole dvougólového střelce Uhlíře. Jirkov však znovu uděřil v přesilové hře. V samotném závěru předvedl ťukec do prázdné brány a byl konec všem nadějím.

Po zápase vládla v kabině hořkost a fakt, že takhle to nepůjde. Příští týden nás čeká Elba „B“ a výkon musí lepší.

HBC Kapitán Jirkov : HBC Bazzy Děčín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Střely: 38:38, Vyloučení: 6:5, Přesilovky: 4:5, Využití: 2:0, Oslabení: 0:0, Diváků 14
Sestava: Štarman – Janák M., Huk M., Saska M., Hovorka J. – Vinš M., Novák M., Janda R., Uhlíř V. (2), Rubeš D., Hladiš D.

Reference

One thought on “Horor v Chomutově, Bazzy prohráli s Jirkovem

  1. Pingback: Bazzy si vyšlápli na Elbu, soupeřem v play-off bude Dandy Chomutov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *