Děčín si zahraje finále

Mostecká hala, domácí prostředí jirkovských Kapitánů, byla dějištěm třetího pokračování jejich semifinálové bitvy s děčínskými hokejbalisty. Ti odjížděli k tomuto utkání s vedením 2:0 na zápasy a s jasným cílem celé semifinále ukončit v co možná nejkratším termínu.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří si hned v úvodu vynutili přesilovku. Tu  ranou od červené využil Peřka – 1:0. I v dalším průběhu první třetiny měli více ze hry hosté z Děčína. Přesto se však podařilo skórovat Jirkovu a srovnat stav na 1:1.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, tedy znovu využitou přesilovkou Děčína – 2:1. Po inkasované brance to byli naopak domácí, kteří tvořili hru a odměnou jim byly dvě slepené branky z hole Průchy a otočení stavu na 2:3. V závěru druhé třetiny však řádilo duo Horáček – Pilař, které opět strhlo vedení na stranu Bazzy – 4:3.

V poslední třetině se hosté snažili pozorně bránit, naopak Jirkov se tlačil za vyrovnáním. To přišlo a v 38. Minutě se vlastně začínalo znovu. Pomalu se blížící prodloužení však odmítl 3 minuty před koncem proměněným únikem děčínský Horáček a strhl tak výsledek tohoto napínavého utkání naposledy na stranu Děčína – 5:4. V samotném závěru přišly místo očekávaného náporu domácích další tři branky v jejich síti a stanovení konečného skóre na 8:4.

Tento výsledek, i vítězství 3:0 na zápasy je pro Jirkovské přeci jen trochu krutý. Nicméně Děčín postoupil zaslouženě a nyní mu nezbývá než připravit se na finálové boje, které začnou 18. A 19. Května, proti úspěšnějšímu z dvojice Koliba Ústí nad Labem – Žatec, jejichž semifinále bude muset rozhodnout pátý zápas.

HBC Kapitán Jirkov : HBC Bazzy Děčín 4:8 (1:1, 2:3, 1:4)
Střely: 20:24, Vyloučení: 5:1, Přesilovky: 1:5, Využití: 0:4, Oslabení: 0:0, Diváků: 19
Sestava: Štarman – Hovorka (1), Vacek, Tomsa, Peřka (1) – Horáček (2), Pilař (2), Saska, Hladiš J. (1), Hladiš D. (1), Huk, Novák, Svoboda

Stav série: 0:3 (konec)