post

Supr výkon v Mostě!

První výjezd do Mostu. Proti znovupovstalému Kovodemontu „B“. Bylo jasné, že se na body děčínští hodně nadřou. Mostečtí chasníci vždy hráli tvrdě a odhodlaně. Jinak tomu nebylo ani v neděli.

Před začátkem měl trenér nabroušený knírek. Zřejmě ještě z minulého týdne, kdy Bazzy darovali body Liťáku. Proto nechtěl nechat nic náhodě a ještě před začátkem utkání svolal všechny do kabiny, kde měl jasný a důrazný proslov. Taktické pokyny byly rozdány a hned po úvodním buly Děčín zahrozil rychlým protiútokem. Šance byla soupeřem zlikvidována.

Poté se hra přelévala, vyložené šance chyběly, ale hokejbal byl rychlý, tvrdý a náročný. Potom se hráči Bazzy usadili v útočné třetině. Útočníci neuvěřitelně rozehráli akci přes obránce, konkrétně Sasku, který napřáhl ke stropu a vystřelil neskutečný vingl. „Ani za mlada jsem takové góly nedával“, usmíval se skromný Marťas. Rychlé vedení 0:1 bylo skvělé.

Ke konci třetiny unikl obraně jeden z mosteckých a při snaze zakončit byl faulován, tedy alespoň podle sudích. Hosté byli jiného názoru, ale nařízení trestného střílení nezměnili. Domácí hráč udělal rychlou kličku na back-hand, ale brankář s ní počítal a tak střelu zlikvidoval. Vedení 0:1 vydrželo do konce první části.

Druhá třetina začala dosti tvrdou, ale čistou hrou soupeře. Jejich hra navázala na závěr první části. V soubojích byli první, rychle napadali, obránci neměli čas na rozehrávku. Z toho plynul tlak, který byl chvílemi opravdu drtivý. Vystupňoval se hrou v oslabení. S vypětím sil se všechny šance pokryly. Co mostečtí nepřestřelili, likvidovala obětavá obrana nebo brankář. Hráči skákali do střel, Hůja obětoval i zub. Soupeř začínal byl zoufalý, ale ve snaze neubral. „V druhé části jsem se trochu bál. Kdyby soupeř vstřelil branku, semlel by nás“, komentoval Huk.

V poslední části začal být soupeř svázanější, byl sice vícekrát na míčku, opticky měl více ze hry, ale spoustu míčků se zahrálo do rohu. Hokejbalisté z Děčína hráli stále stejnou hru. Zabezpečená obrana a čekání na rychlé brejky. Ty, s ubývajícími minutami, přibývaly. Až se prosadil, po krásném individuálním průniku, Michajličenko. Gól ho jistě bolel, ale zároveň znamenal vedení 0:2 a v čase 36:23 bylo veseleji.

V posledních fázích se soupeř snažil o srovnání ve hře v power-play, ale byla na něm vidět nervozita a zoufalost. Děčín ubránil dvoubrankové vedení a radoval se ze tří bodů. Radoval se i z pochvaly odborného konzultanta týmu. „Jen tak dál, všichni.“, uznale pokyvoval hlavou.

Příští týden hrají Bazzy v Ústí nad Labem, kde přivítají posledního mistra 2. NHbL Chomutov. V generálce na sezónu (Memoriál Jindřicha Borůvky) si s ním poradili v obou zápasech. Nejprve 3:0 a potom 3:2 na nájezdy. Kádr dostál mnoho změn. Uvidíme, s čím do Ústí přijedou.

HBC Kovodemont Most „B“ : HBC Bazzy Děčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Střely: 40:30, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 17
Sestava: Štarman – Hovorka J., Huk M., Jirkovský V., Saska M. (1) – Hladiš J., Michajličenko P. (1), Rubeš F., Rubeš D., Fišer R., Vinš M., Hůja R., Novák M., Uhlíř V.