post

Další prohra Bazzy, tentokrát v Litoměřicích

K předposlednímu zápasu cestovali děčínští hokejbalisté do Litoměřice, aby bojovali o body, které pro ně nic neřešily. Během cesty bylo avizováno, že Chomutov bude brát nejspíše plný počet bodů kvůli špatné docházce Elby „B“. Naopak Litoměřicím šlo o hodně, bojují o postup mezi čtyři elitní mužstva, která si zahrají play-off.

S docházkou Bazzy to taktéž nevypadalo růžově, ale nakonec se sešlo celkem 9 hráčů. Asfaltový povrch, jisté semifinále a nepříjemný soupeř, kterému šlo o hodně, znamenaly tuhý boj. Již od prvních minut domácí přebírali iniciativu a tlačili se do koncovky. Jejich kombinace byly nepřesné a střely končily na obráncích Děčína (hlavně Huka M.) nebo zcela mimo. Bazzy ohrožovali domácího brankáře zřídkakdy, ale několik šancí se přesto naskytlo. Gólový efekt však neměly.

Až se z čista jasna zjevila šance pro hostující celek. Ve velkém zmatku se před svatyní Hrušky nejlépe zorientoval Uhlíř a míček umisťoval téměř do prázdné brány. „Z ho… gól“, pochvaloval si. Místo toho, aby se Děčín uklidnil a těžil z vedoucí branky, byli to naopak domácí, kteří se dokázali dostal do tutových šancí. Koncovka byla opět nepřesná a po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 0:1.

V poslední části se projevila únava hráčů Bazzy, kteří se před zápasem zúčastnili „Florbalového Děčína“, zápasů Děčínské ligy nebo jiných aktivit. „Je mi furt blbě“, komentoval svůj stav zkroušený Hovorka. Po 1:40 přišlo srovnání z přesilové hry, když se odražený míček dostal před zcela volného domácího hráče. O dvě minuty později pálil z vrcholu kruhů stejný hráč a jeho dělovka znamenala vedení. „Šla mi do prsou a přede mnou uhnula na lapačku“, vykrucoval se Štarman z odpovědnosti. Najednou bylo velice těžké s domácími držet krok. Byli rychlejší a důraznější. Někdy až příliš, k vylučování se rozhodčí bohužel neměli. Posuzování zákroků bylo přinejmenším zvláštní. Z nedostatku sil přišel další trest, když se provinil Novák. Nastřelený míček se odrazil, od velice rychlých mantinelů, přímo k domácímu Ryglovi, který se nemýlil. „Rychlé mantinely byly diskutovány a rozebírány před zápasem. Bez úspěchu“, čílil se trenér Hladiš.

V příštím týdnu bude na pořadu Litvínov, poslední zápas nadstavby, v neděli, v Ústí, od 14:30.

SHC Killers Litoměřice : HBC Bazzy Děčín 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Střely:
Sestava: Štarman – Huk M., Hovorka P., Tomsa M., – Rubeš D., Michajličenko P., Uhlíř V. (1), Pilař K., Novák M., Chvojka M.