post

Děčín nechyboval a trestal slabé Meziboří

Před zápasem panovala na střídačce skvělá nálada. Což je v pořádku.

Rozstřelbu si vzal na starosti opět Vinš, který přebral manýry od trenéra a chtěl po hráčích a brankáři kousky, jaké svět neviděl. Tohle se u piva nenacvičovalo!

Děčín začal proti papírově slabšímu soupeři vlažně. Vlažně, až málem skóroval jeden z domácích. Naštěstí trefil stojící kužel v bráně. Branka naopak přišla po ráně děčínského Nováka M. Děčínská desítka má letos střeleckou fazónu. Škoda, že se neprojevila s Litvínovem. Ke konci třetiny se ještě trefil Hůja a zvýšil na 0:2.

Konzultantka dostala na starost focení. V první přestávce se rozčilovala: „Co mám fotit? To se nedá!“ A měla, jako vždy, pravdu. Hra nebyla ideální. Tempo pomalé, přihrávky tři metry vzduchem a než vyšla střela, soupeř se stačil zformovat. K výkonu se přidal dobře chytající brankář a obrana se těžko dobývala.

S druhou částí přišlo zlepšení. Začalo se konečně běhat. Jako první se trefil Hůja, po něm hned Jirkovský a už se lépe dýchalo. Jirkovský přidal po pár minutách další branku, skóre 0:5. „Konečně začal něco hrát“, svěřil se jeden z hostujících brankářů, který si nepřál být jmenován. Dalším, kdo se trefil do Meziborské sítě, byli opět Novák M. a po něm Hůja. Po dvou třetinách svítilo na tabuli 0:7.

V poslední třetině se dvakrát trefil Hladiš D., přesně tak, jak se trénovalo před zápasem na rozstřelbě. Utkání skončilo vysoko 0:9, ale do ideálního zápasu mělo daleko. Nicméně, body jsou důležité.

Příští týden čeká Bazzy Nordics. To bude jiný oříšek. V minulém zápase bojovali děčínští hráči o holé zdraví.

TJ Baník Meziboří : HBC Bazzy Děčín 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)
Střely: 19:35, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 15
Sestava: Štarman V. – Huk M., Hovorka J., Saska M., Novák J. – Jirkovský V. (2), Hůja R. (3), Hladiš D. (88), Novák M. (2), Vinš M., Janda R.