11. kolo – SHK SEKO Louny

Předposlední zápas letošního roku jsme hráli s celkem Loun, kterým se v této sezóně zatím vůbec nedaří, i když na začátku sezóny si kladly vysoké cíle. Sestava pro tento zápas byla opět improvizací a do hry musel zaskočit i druhý gólman, abychom měli do pole aspoň devět hráčů. Na naší hře se to ale příliš neprojevilo.

Oproti minulým zápasům se nám tentokrát vydařil i vstup do utkání a už v čase 1:04 nás dostal do vedení Drny po Mrkosově přihrávce. Od samého začátku jsme měli i přes menší počet hráčů (a nebo snad i proto) více ze hry a jindy běhavého soupeře jsme přehrávali a jeho občasné výlety do naší třetiny likvidovali buď naši beci nebo Smety. V závěru dvanácté minuty na 0:2 zvyšoval, zase po přihrávce Mrkose, svou druhou brankou Drny a využil tak naší první přesilovou hru.

Také druhá třetina vypadala podobně. Soupeři jsme toho moc nedovolili což se projevilo i na jeho hře. Někteří jeho hráči se s tímto stavem nedokázali srovnat a to mělo vliv na počet vyloučení. Tentokrát jsme, ale ani jednou naší početní výhodu nevyužili a skórovali jsme jen při hře 5:5. Nejprve Tomík po Willyho a Kládově přihrávce zvýšil na 0:3 a ve třinácté minutě se nevyzpytatelný Willy vrhl do souboje v rohu obranného pásma lounských a k překvapení sebe i soupeře, nejenže balónek vybojoval, ale ještě stačil krásně naservírovat Bozseníkovi mezi kruhy a to se nedalo nedat 0:4.

Třetí třetinu už jsme trochu vypustili a když jsme stále měli herní převahu, soupeři jsme toho dovolili více než ve třetinách předcházejících. V začínající dvanácté minutě sice dvojice „splašený“ Willy – Bozseník vstřelila náš pátý gól, ale ten byl také naším posledním. Když už se zdálo, že se v tomto zápase podaří Smetymu vychytal nulu, dostal dvě minuty nejdříve Standa Peřka a po půl minutě nás rozhodčí poslali do tří za velice sporný faul Hovorky. Tentokrát už se soupeř dokázal prosadit a po rozhození naší bránící trojice propálil Svatopolský střelou od modré poprvé, ale také naposled Sméťu v naší brance.

V neděli nás od 14:00 hod. čeká velmi těžký zápas s Liticemi, který rozhodne o tom, kdo přezimuje na čele tabulky.

SHK SEKO Louny : HBC Bazzy Děčín 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Střely: 29:46, Vyloučení: 6:6, Využití: 1:2, Oslabení: 0:0
Sestava: Smetana – Peřka S., Hovorka, Hladiš, Mrkos, Tomsa (1), Blažek, Boseník (2), Vilhám, Drnec (2)