post

1. semifinále proti Bulldogs

První semifinálový zápas v domácím prostředí nám vyšel dobře, i když to vůbec nebylo jednoduché. Buldoci rozhodně nepřijeli do Děčína odevzdat svou kůži lacino a podle toho se celý zápas odvíjel.

Hned od prvních minut se i díky velkému hřišti hrál rychlý hokejbal. Už na začátku čtvrté minuty jsme dali soupeři velkou šanci, když nám rozhodčí velmi přísně vyloučili Dudu a Buldoci tak měli možnost prověřit Willyho  v naší brance. Ten ale za vydatné pomoci bránící čtveřice čisté konto v tomto oslabení uhájil a tak na změnu skóre došlo až v čase 9:33, kdy Rubyho přihrávku zhodnotil Máca a dostal nás do vedení. Po necelých dvou minutách ale soupeř srovnal. Nám se však podařilo velice rychle odpovědět a na Dudovu střelu od modré, kterou hostující hráč lehce tečnul už Hurych nedosáhl – 2:1.

S jednobrankovým náskokem, se kterým jsme vstupovali do druhé části, jsme ale dlouho nevydrželi. V čase 15:28 šel za zbytečné oplácení faulu na trestnou Králík a soupeř už po 12 vteřinách přesilovku využil – 2:2. Tato vyrovnávací branka Buldoky nastartovala a nás naopak jako by opařilo. Nedařily se nám přihrávky, balónek nás neposlouchal a hlavně při pracně vytvořených šancích chybělo přesné zakončení. Naše trápení po kosmetické změně v sestavě prolomil až Bláža, který Mácovu přihrávku proměnil v náš třetí gól. V závěru třetiny se nám podařilo využít druhou přesilovku zápasu a Drny překonal bílinského gólmana počtvrté.

Za velmi slibného stavu jsme zahajovali třetí třetinu a i soupeř už se zdál tak trochu odevzdanější, a když se ještě po šesti minutách Bláža v tomto zápase už podruhé úspěšně trefil, zdálo se být rozhodnuto. Bílinský Hurych přenechal své místo v brance Čermákovi, který ale čisté konto udržel jen 12 vteřin a na 6:2 zvýšil Ruby, který tak konečně v tomto zápase prolomil své hokejbalové trápení.  Tato branka a 8 minut do konce zápasu jako by nás uspokojilo natolik, že jsme začali hrát na půl plynu a když ještě Bláža vyfasoval 2+2 minuty podařilo se soupeři v čase 40:33 snížit na 6:3. Ani to nás ale moc neprobralo a závěr zápasu patřil bílinským. Tomíkovi se sice podařilo překonat Čermáka i po sedmé, když jeho nahození z našeho pásma zachytil až za brankovou čarou. Rozhodčí však byli v této chvíli na naší polovině a tak branku „neviděli“ a tudíž neuznali. Téměř se sirénou se hostujícímu Valentovi podařilo střelou od kruhů prostřelit Willyho počtvrté a stanovit tak konečný stav na 6:4.

První zápas série jsme tedy vyhráli, ale v sobotu 15. 5. nás na hřišti v Bílině s jejich šíleným povrchem čeká velmi těžký druhý zápas. I přesto se budeme snažit, aby byl i poslední a Buldoci už se tak nemuseli v neděli do Děčína vracet.

HBC Bazzy Děčín : HBC SIAD Bulldogs Bílina 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Střely: 31:30, Vyloučení 5:2, Přesilovky 2:5, Využití 1:2, Oslabení 0:0
Sestava: Vilhám – Hovorka, Král, Duda (1), Tomsa, Hladiš, Pova, Luka (1), Rubeš (1), Drnec (1), Blažek (2), Slabý