post

Vítěz stále nejasný

Ani třetím a čtvrtém finálovém zápase Krajské ligy sever nedokázal žádný s týmů rozhodnout ve svůj prospěch – vítěz stále nejasný. Výhodu domácího prostředí měl tentokrát Děčín, ale prozatímní vývoj ukazuje, že domácí hřiště zřejmě nebude tím rozhodujícím faktorem.

První utkání začala obě mužstva značně opatrně a první branka padla až ve druhé třetině, když se radovali hosté – 0:1. Vyrovnání trefil nechytatelnou ranou od červené Peřka a vedení na stranu domácích strhl po asistenci Jirkovského Pilař – 2:1. Chomutovu se však podařilo znovu kontrovat a srovnat stav. Po trefě Hůji z úvodu třetí třetiny na 3:2 se Bazzy soustředili na udržení vedení, což se jim dařilo až do samotného závěru.

Dvě minuty před koncem však přišel naprosto zbytečný faul Děčína v útočném pásmu a následující přesilovku, znásobenou power play využil 43 vteřin před koncem Hrdlička a poslal tak zápas do prodloužení. To skončilo po dvou minutách, kdy prakticky po náhodné akci se míček od obránce Peřky odrazil do brankoviště a kapitán Chomutova Kníže neměl s jeho dorážkou za Štarmanova záda větší problém.

HBC Bazzy Děčín : HBC Dandy Chomutov 3:4p (0:0, 2:2, 1:1; 0:1)
Střely: 19:31, Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 1:3, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 19
Sestava: Štarman – Duda, Hovorka, Peřka (1), Klement, Huk – Pilař (1), Hladiš J., Hladiš D., Tomsa, Hůja (1), Michajličenko, Vinš, Rubeš, Fišer, Jirkovský
stav série 1:2

Do nedělního utkání vstupoval Děčín s vědomím, že prostě musí zvítězit, pokud se ještě bude chtít poprat o titul. Domácí byli od začátku skutečně aktivnějším celkem. Odměnou jim byly dvě branky z hole Dominika Hladiše a Jana Nováka  – 2:0. Po rychle nabytém vedení však přišel kratší výpadek a hostům se podařilo na přelomu první a druhé třetiny srovnat – 2:2. Vedení pak domácím vrátil aktivně vybojovaným balonkem a přesnou ranou Vinš – 3:2. Ani tentokrát však Bazzy nedokázali své vedení udržet a zákonitě tak přišel trest v podobě třetí branky Dandy.

I druhé ústecké utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém tentokráte branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy. Po čtyřech sériích a trefách děčínského Klementa a chomutovského Tomana byl stav vyrovnaný. V poslední sérii nejprve Štarman vychytal chomutovského střelce. Prodloužení série pak zkušeně zajistil povedeným nájezdem zakončeným ranou pod vyrážečku Peřka.

O vítězi celé soutěže se tak rozhodne až v posledním možném termínu, tuto neděli v 17:30 na hřišti Chomutova.

HBC Bazzy Děčín : HBC Dandy Chomutov 4:3ss (2:1, 1:1, 0:1; 1:0)
Střely: 26:26, Vyloučení: 5:7, Přesilovky: 5:4, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0, Diváků: 34
Sestava: Štarman – Duda, Peřka (1), Klement, Huk, Kotlář – Pilař, Hladiš J., Hladiš D. (1), Hůja, Michajličenko, Vinš (1), Rubeš, Jirkovský, Novák J. (1), Novák M.

stav série 2:2