Vítězství proti TJ Snack Dobřany „B“

Ve druhém ligovém zápase nás čekal další nováček ve 2. NHbL-SZ, záloha extraligového A-týmu Dobřan.

Hosté nastoupili v neúplné sestavě a také v brance musel zaskočit za gólmana hráč z pole. Takže na první pohled se zdálo, že by jsme tentokrát neměli mít se soupeřem příliš práce. Ale byli to domácí kdo otevřel už ve třetí minutě skóre, když jsme nepochopitelně propadli ve hře dozadu a na Sméťu nechali jít tři hráče. Byl to také tak trochu důsledek improvizace v naší sestavě, protože také my jsme nastoupili pouze se dvěma beky a tak na tomto postu museli zaskočit Tomík s Kládou.

A i když jsme soupeře v dalších minutách zatlačili do jeho třetiny, jediným výsledkem bylo, že jsme nechali vyniknout zaskakujícího gólmana v brance Dobřan. Ve 12 minutě po buly v naší třetině nahrál David Bozseník soupeři na bekhend a ten překonal Sméťu v naší brance podruhé. Tato druhá inkasovaná branka nás však už dokázala konečně nastartovat a opět jsme soupeře zatlačili do jeho třetiny. Výsledkem tohoto tlaku byla branka Mrkose a 27 vteřin před konce první třetiny na 2:2 srovnal Drny.

Ve druhé třetině pokračoval náš tlak na soupeře, ale bohužel i naše nemohoucnost překonat gólmana hostí. V 17 minutě sice Drny svou druhou brankou zvýšil na 2:3, ale potom jsme se dalších dlouhých devět minut nedovedli prosadit. Na 2:4 zvyšoval ve 26 minutě Mrkos a před druhou sirénou se konečně trefil i Ruda Pova.

Celou třetí třetinu naše trápení pokračovalo a i když jsme domácí, kteří pro zranění dohrávali jen se sedmi hráči v poli opět jasně přestříleli, skóre se už nezměnilo. Největší hvězdou zápasu se tak díky naší střelecké nepřesnosti stal zaskakující „gólman“ domácích.

Příští víkend nás čeká v sobotu první zápas v Č. Poháru s Perlou Řemenice a v neděli na domácím hřišti od 15:00 hod. těžký soupeř SHK SEKO Louny.

TJ Snack Dobřany B : HBC Bazzy Děčín 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)
Střely: 16:49, Vyloučení: 0:3, Přesilovky: 2:0, Využití 0:0, Oslabení 0:0
Sestava: Smetana – Peřka S., Hovorka, Hladiš, Tomsa, Mrkos (2), Pova (1), Pilař, Blažek, Drnec (2), Šohaj, Bozseník