1. ligový zápas

První ligový zápas letošní 2.NHbL severozápad jsme odehráli na „domácím“ hřišti v Ústí nad Labem, proti našemu přemožiteli ve finále Memoriálu J.Borůvky před týdnem. I když jsme nastoupili pouze s devíti hráči v poli, začali jsme ve svižném tempu a po necelých čtyřech minutách Jirka Šohaj po přihrávce Drnce jsme vedli 1:0. Náš tlak ale přibrzdilo vyloučení Mrkose na 2+2 minuty za faul vysokou holí a půl minuty na to nás rozhodčí poslali do tří po vyloučení Bozseníka. Hru 3 na 5 jsme ještě ustáli, ale 20 sekund před návratem Mrkose z trestné lavice se, po zaváhání v obraně, podařilo soupeři střelou pod víko srovnat skóre. (1:1) Před první přestávkou nás Mrkos po přesné přihrávce Fanyho dostal opět při naší přesilové hře do jednobrankového vedení (2:1).

Také druhá třetina probíhala ve stejném duchu. I když soupeř několikrát nebezpečně zahrozil, stále jsme měli více ze hry a ve 20 minutě David Bozseník nejdříve několikrát po sobě nastřelil tyč soupeřovi branky, ale na potřetí už skóroval (3:1). Po pěti minutách jsme ale opět inkasovali v oslabení při vyloučení Davida Bozseníka, když volný hráč u pravé tyčky nedal Willymu šanci (3:2). Nám se na tuto branku podařilo odpovědět šest sekund před koncem druhé třetiny, když se konečně trefil i Drny po Bozseníkově přihrávce.

Na začátku třetí třetiny jsme zvolnili tempo a svou hrou jsme se přizpůsobili soupeři, kterému viditelně odcházely síly. I přesto se mu však ve 32 minutě podařilo využít našeho zaváhání a snížit na rozdíl jediné branky a udělat tak ze zápasu drama. Byla to však v této části hry jediná branka a nic na tom nezměnilo naše vyšší nasazení s mnoha vyloženými šancemi, ani soupeřovo odvolání gólmana v závěru zápasu.

HBC Bazzy Děčín : Elba DDM Ústí nad Labem 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Střely: 33:22, Vyloučení: 5:2, Přesilovky: 2:4, Využití: 1:2, Oslabení 0:0
Sestava: Vilhám (Smetana) – Peřka F., Peřka S., Hladiš, Mrkos (1), Tomsa, Blažek, Šohaj (1), Drnec (1), Bozseník (1)