post

Vítězné tažení proti poslednímu Wolves

Povinné body nejsou nikdy tak jednoduché jak by se mohlo na první pohled zdát. Tentokrát bylo vše jinak. Bazzy jeli do Chomutova, aby i zahráli proti místním Wolves. Poslednímu celku, který nemá ani bod.

Hned od prvních minut bylo zřejmé, že si děčínští hokejbalisté přijeli zastřílet. Záleželo na pevné obraně soupeře a brankářovi. Ani jeden ze dvou předpokladů nevydržel dlouho a již ve 2:40 skóroval Hůja, 1. využitá přesilovka znamenala vedení 0:1. Domácí hráči vůbec nestíhali a stále bránili. Soupeře zdvojovali, až ztrojovali a tím mu umožnili mnoho dobrých příležitostí. Další branka přišla o pět minut později z hole Hůji. Wolves měli jednu gólovou příležitost, ale z mezikruží letěl míček těsně mimo bránu.

Nesmrtelný kanonýr Hůja přidal ještě jednu trefu ve druhé části a zkompletoval hat-trick! Jeho rychlé ruce zase jednou ukázali, co umí – 0:3. Domácí dále pokračovali ve svém bránění, přesto dokázali trochu vystrčit růžky a zahrozit. Jedním z faktorů byl i laxnější přístup Děčína.

Děčín se dostal i do několika oslabení. Horáček sice zůstal doma, aby plnil manželské povinnosti, nicméně jej plně nahradil Vinš. Ten využil zaváhání soupeře v přesilovce a skóroval – 0:4. Když přidal další branku Pilař, bylo rozhodnuto.

V poslední části navýšil na 0:6 opět Pilař. Zdálo se, že si Štarman odveze další čisté konto, jak předznamenával kapitán Saska, „Venco, dneska nula! Mám 8 třetina bez gólu! To dáme“. Těžko říci, co se Saskovi honilo hlavou, když 7 minut před koncem utkání namazal zpoza brány na hůl soupeři, který dokázal ještě v souboji plácnout míček do brány a snížit na 1:6, každopádně nula se vypařila jak pára nad pověstným hrncem.

V samotném závěru ještě jednou skóroval Pilař, který prý podle oficiálních statistik dovršil hat-trick. Nezasloužený, protože zapisovatelé zklamali a zklamali plno děčínských borců neboť zápis zmotali, jak mohli.

HSÚ Wolves Chomutov : HBC Bazzy Děčín 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)
Střely: 14:32, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:1, Diváků: 9
Sestava: Štarman – Janák M., Huk M., Jirkovský V., Saska M. – Pilař K. (3), Uhlíř V., Vinš M. (1), Janda R., Novák M., Fišer R., Hůja R. (3)

Reference


Pod čarou: K utkání nastoupila nová posila R. janda, který bude suplovat dvojí roli. Hráče, popřípadě brankáře, když bude mít Štarman jalové výkony nebo si zlomí nohu. Vítej v týmu! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *