post

Nová sezóna začala Bazzy vyzvali Wolves

Jak již bylo na cestě do Chomutova předznamenáváno Tomíkem, zkušeným matadorem: „Hele, to nebude jen tak.“ A měl pravdu.

Bazzy se vymstila letní nepříprava. Už na turnaji minulý víkend koncovka drhla a navíc se sestava dost obměnila. Kluci z Wolves do zápasu vlétli s chutí a bojovností. Než se Děčín rozkoukal, prohrával po 52 vteřinách 1:0. Branka padla po nedůrazné hře na hranici brankovišti. Po střele z mezikruží se domácí dostali k dorážkám. První byla ještě pokryta, druhá už mířila do prázdné branky. Bazzy na začátku utkání hledali pohodu z konce sezóny.

Ve druhé třetina hra doznala zlepšení, v 18:56 srovnal krok Michajličenko. Střelba byla ale stále dost žalostná. Navíc si děčínští nepovedenými střelami rozchytali domácího brankáře a ten střelce přiváděl k šílenství. Několikrát zmařil jasnou gólovku. Bazzy začali více tlačit a v podstatě se hrálo jen na území Wolves. Nutno podotknout, že Chomutov ztratil během druhé části dravost, zřejmě docházely síly. To však nebránilo využití chyby na obranné modré. Jeden z domácích vypíchl křižnou přihrávku a unikl do samostatného nájezdu. Chtěl zakončit kličkou do backhandu, ale míček se svezl z čepele a hupsnul Štarmanovi do náruče. Ten již reagoval na pohyb do strany a měl plné ruce práce, aby míček neskončil spolu s ním v bráně. Snaha přišla vniveč. Rozhodčí i přesto, že míček ztratil z dohledu, branku uznal. „Logicky musel přejít brankovou čáru, když jsi ho měl v rukavici.“ Branka přišla nevhod, těsně před koncem třetiny.

V posledním dějství obraz hry pokračoval v nastoleném trendu. Bazzy se zastřelovali a Wolves se bránili. Děčín nakonec díky dvěma slepeným brankám z hole Michajličenka, který zaznamenal hat-trick, srovnali krok a následně se dostali do vedení 2:3. Bazzy si vedení uhájilo a získalo plný počet bodů. Dost vydřených, ale jsou tam.

Nutno ještě podotknout, že ani přesilové hry nejsou ideální. Z osmi nabídnutých byla využita pouze jedna a existují spekulace, zda není špatně zápis. Abychom jen nehanili, musíme oprávněně vyzdvihnout oslabení. Byly ubráněny dvě oslabení 5 na 3.

HSÚ Wolves Chomutov 2:3 HBC Bazzy Děčín (1:0, 1:1, 0:2)
Sestava: Štarman – Huk M., Duda T., Tomsa M., Tafi P. – Celner J., Michajličenko (3), Hladiš D., Fidler J., Rubeš T., Rubeš F., Rubeš D.
Střely: 22:41, Vyloučení: 8:5, Přesilovky: 4:7, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 36

Reference

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *