post

Panthers mají skalp Bazzy

Značně prořídlá sestava Bazzy putovala za utkáním s Kadaní do vzdáleného Chomutova. Po úvodním buly se domácí zakousli do soupeře, který prvních 9 minut nevystřelil na bránu. Hosté se později osmělili a drželi se soupeřem krok, nepouštěli jej do příliš slibných šancí, nicméně obraz hry dával tušit, jak se bude utkání vyvíjet. Po prvních 15 minutách byli na střely o něco aktivnější Panthers, ale branka nepadla ani do jedné ze svatyň.

Přesto se první prosadili Bazzy, když V. Uhlíř parádní ranou, umístěnou mezi vyrážečku a tělo, prostřelil brankáře hostů. Po tomto gólu byl soupeř jako opařený a přestal hrát svojí hru. Výsledkem byla zvýšená aktivita hostů, která bohužel gól nepřinesla. Po 5 minutách přišel zlomový okamžik, jež změnil celý průběh utkání. V obraném zákroku, ve snaze zabránit gólové přihrávce, srazil J. Hladiš míček do vlastní sítě. Panthers se stali aktivnějšími a po parádní souhře vstřelili další branku. Obě trefy dělilo pouze 38 vteřin, 2:1. Jako polití živou vodou se začali domácí lépe pohybovat a bylo jich plné hřiště. Narušovali útoky Bazzy a skvěle bránili. Odměnou za aktivitu jim byla třetí branka při hře v power-play. Střela od modré čáry, která si našla cestu skrz klubko hráčů, znamenala vedení 3:1. Naději vykřesal J. Hladiš v čase 26:33. Plamínek však uhasili Panthers po necelé minutě. A když přidali po 20 vteřinách již pátou branku, s hostujícím týmem to vypadalo zle. Hra se rozpadla, přihrávky si nenacházeli spoluhráče, střely končily v náručí obránců nebo ztečované soupeřem do bezpečnějších částí hřiště. Druhá třetina skončila zaslouženě 5:2 pro domácí borce.

Třetí část byla ve znamení marné snahy o otočení výsledku. Síly, které děčínští ztratili hrou v oslabení, chyběly. S únavou spjatá nepřesná hra vedla pouze ke korigování výsledku v poměru 5:3 pro Kadaň. Střelcem 3. branky byl T. Rubeš. Panthers tak získali cenný skalp.

Panthers Kadaň ukázali bojovnou jednoduchou hru založenou na týmové hře. Skvělým pohybem a obranou hrou dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. Nezbývá než pogratulovat soupeři k zasloužené výhře a začít se připravovat na další utkání, jež se koná až za 14 dní v Ústí nad Labem s Jirkovem.

HBC Panthers Kadaň : HBC Bazzy Děčín 5:3 (0:0, 5:2, 0:1)
Střely: 35:35, Vyloučení: 2:5, Přesilovky: 5:2, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 16
Sestava: Štarman – Hladiš J. (1), Huk M., Hovorka J. – Hladiš D., Uhlíř V. (1), Rubeš T. (1), Novák M., Chvojka M.