Bazzy vstoupili do semifinále vítězně

Hokejbalisté Děčína rozehráli po jednovíkendové pauze svou semifinálovou sérii proti Kapitánům z Jirkova. Jako lépe postavený po základní části měli v prvním utkání výhodu domácího prostředí. Začátek zápasu však tomu příliš nenasvědčoval.

Bazzy totiž totálně propásli úvod utkání. Kapitáni naopak začali velmi aktivně a už ve druhé minutě se tečovanou ranou prosadil hostující Bardovcy – 0:1. O několik málo okamžiků bylo pro domácí ještě hůře. Přesilovku Jirkova využil jeho nejproduktivnější hráč Průcha, a v čase 3:53 měli Kapitáni již dvoubrankový náskok. Děčínu se však podařilo z této studené sprchy oklepat, zlepšit svůj výkon a nasazení. Ve 12. minutě pak přišla odměna v podobě první branky z hole Horáčka – 1:2.

Do druhé třetiny již vstoupili aktivnějí domácí, kteří se tlačili do vyrovnání. To přišlo nakonec z hole Svobody, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil tvrdou Saskovu střelu od červené čáry – 2:2. V této fázi hry již byl Děčín lepším celkem, nicméně žádnou z dalších šancí v prostřední části hry se již využít nepodařilo.

Zlom v utkání přišel v úvodu poslední třetiny. Nejprve podržel svůj tým Štarman, který vychytal trestné střílení nařízené po faulu Hovorky, který však jen hasil chybu Tomsy. Posléze se po tlaku v útočné třetině skrytou střelou prosadil Drnec a strhl tak vedení poprvé na stranu Děčína. Jirkov se logicky začal tlačit více dopředu. Tuto snahu brzy potrestal rychlonohý Horáček – 4:2. V závěru se ještě hosté odhodlali k power play, ve které se ovšem do žádného tlaku nedostali. Naopak se do jejich prázdné klece trefil Svoboda a upravil tak na konečných 5:2.

Bazzy se tak po těžkém boji ujali vedení v sérii 1:0. Další utkání je čeká tuto neděli od 15 hodin, kdy se pokusí o zisk důležitého druhého bodu, opět v domácím prostředí.

HBC Bazzy Děčín : HBC Kapitán Jirkov 5:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Střely: 19:18, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 18
Sestava: Štarman – Duda, Peřka, Hovorka, Tomsa – Hladiš J., Hladiš D., Huk, Drnec (1), Horáček (2), Pilař, Svoboda (2), Saska, Novák

Stav série – 1:0