Bazzy vedou v semifinále 2:0!

V neděli pokračovaly boje ve vyřazovací fázi krajské hokejbalové soutěže. Ve druhém semifinále přivítal Děčín v dalším domácím zápase svého soupeře z Jirkova.

Obraz utkání byl tentokrát, alespoň v prvních dvou třetinách, přesně opačný než v tom úvodním. Byli to domácí, kteří vstoupili do zápasu aktivněji. Odměnou byly dvě branky Pilaře, pokaždé po asistenci Jakuba Hladiše. Hráči Bazzy první třetinu herně zcela ovládli. O to větším zklamáním byla korigující branka Peška, který bez problémů dorazil odraženou střelu kapitána hostů Haníka – 2:1.

Ve druhé třetině to byli naopak Kapitáni z Jirkova, kteří určovali tempo hry. Svůj tlak nakonec dokázali přetavit v zaslouženou vyrovnávající branku, o kterou se postaral Průcha. Nutno říci, že v dalším průběhu prostřední části byli hosté stále aktivnějším celkem a jen díky dávce štěstí a výbornému výkonu brankaře Štarmana, dokázali domácí udržet vyrovnaný stav až do druhé sirény.

V poslední třetině se pak hra znovu opět vyrovnala. Udeřit mohlo na obou stranách, ale štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, které do vedení poslal opět Pilař a završil tak svůj hattrick – 3:2. Hubené vedení se Děčínu podařilo udržet, aniž by Kapitány pustil do nějakého výraznějšího tlaku v závěru utkání.

V obou domácích utkáních dokázali Bazzy zvítězit a v sérii hrané na tři vítězná utkání tak vedou 2:0. Tento víkend je na programu pokračování semifinálové bitvy v podobě třetího a případně čtvrtého utkání. Tentokrát v mostecké hale, kde své domácí zápasy hraje Jirkov.

HBC Bazzy Děčín : HBC Kapitán Jirkov 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Střely: 32:32, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 2:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 20
Sestava: Štarman – Duda, Hovorka, Tomsa, Huk – Hladiš J., Hladiš D., Drnec, Pilař (3), Horáček, Saska, Svoboda, Novák M.

Stav série – 2:0