post

Bazzy si na Jirkovu smlsli, nasázeli 6 fíků

Bazzáci jeli o víkendu do Mostecké haly v dost slušné sestavě, aby se utkali s Kapitány z Jirkova. Tři body nebyly povinností, protože soupeř umí zahrát nepříjemný hokejbal.

Předzápasové hodnocení: „Musíme uhrát 3 body.“

Část týmu potkala menší komplikace (čtěte dále!), a proto dorazila o něco později. Rozcvička nebyla povedená a dostačující. Rozhodčí foukli do píšťal příliš brzy.

Přesto padly během prvních 6 minut tři branky. Všechny do sítě domácího Kaššáka. Zásah přišel nejdříve z hole Horáčka, který pláchnul po levém křídle všem i obráncům a zamířil přesně nad lapačku. Další branky dělilo pouhých 9 vteřin. Pilař svoji první trefu do černého přidal v čase 5:14. Poté skóroval výbornou tečí v předbrankovém prostoru Rubeš T. Domácím se ještě povedlo snížit střelou k tyči, které předcházela rychlá kombinace. Ta vyšachovala obranu i brankáře a hostující hráč neměl problém zasunout míček do odkryté brány.

Jak přibývali minuty, odpor domácích slábl. Hosté přebírali iniciativu a jejich hra nabírala na obrátkách. Pohledné kombinace a rychlá hra přinášela ovoce. Nezastavitelný Pilař sázel jedno vejce za druhým. Nejdříve zvyšoval na 1:4, aby o dvě minuty později zkompletoval hat-trick. Ve druhé části měli domácí největší šanci z přečíslení. Křižná přihrávka a střela z první ohrozila svatyni hostů. Novák J. ale ukázal odvahu, obětavost a v neposlední řadě svůj pupek, i díky němu schoval míček ve své náruči a nedovolil kapitánům další branku. Poslední slovo však měli Bazzy. Šestou branku vsítil Horáček.

Třetí část se odehrávala ve znamení Kaššák versus Bazzy. Jedna střela za druhou se valila na bránu kapitánů. Děčínští si na hřišti dělali, co chtěli a hokejbalem se jen bavili. Jediným, kdo nedovolil skórovat a uchránil kapitány od debaklu, byl domácí brankář, který předvedl výborný výkon. V poslední třetině, i přes velký tlak, nepadla žádná branka.

Pozápasové hodnocení : „Urvali jsme 3 body.“

HBC Kapitán Jirkov : HBC Bazzy Děčín 1:6 (1:3, 0:3, 0:0)
Střely: 30:52, Vyloučení: 7:2, Přesilovky: 2:7, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0, Diváci: 5
Sestava: Štarman — Hladiš J., Michajličenko P., Novák J., Hovorka J. — Horáček (2), Huk M., Pilař (3), Rubeš T. (1), Rubeš D., Novák M., Zíval, Hladiš D., Uhlíř

Reference

Pod čarou: „Věřím, že bychom Kapitány dali i bez čtveřice hráčů spolu se mnou (brankářem, pozn. redakce), protože jsme se málem zúčastnili dopravní nehody. Během příjezdu nám zkřížil cestu pomotaný a poblázněný bažant. Vše dobře dopadlo, bažant se nestal večeří a my odehráli utkání.“