post

1. zápas play-off

Stejné místo, stejný soupeř, ale diametrálně odlišný výkon. Tak by se dalo stručně shrnout naše první utkání čtvrt finále play off. Možná to bylo i tím, že se na zápas po dlouhé době přišel podívat i předseda klubu, Šlejhy, a tak se hráči zřejmě domnívali, že se budou rozdávat prémie.

1. zápas play-off a my jsme chtěli napravit mizerný výkon z minulé soboty a domácím fanouškům ukázat, že hokejbal hrát umíme a vyšlo nám to dokonale. Už ve čtvrté minutě jsme využili první přesilovku a Kláda otevřel skóre zápasu. O čtyři minuty později přidal další branku Drny a ve dvanácté na 3:0 zvyšoval Pova. Soupeř byl viditelně naší hrou zaskočený.  Po našem minulém výkonu si tepličtí vývoj zápasu představovali zřejmě úplně jinak. V čase 12:24 sice hostující Zahálka snížil na 3:1, když obešel naší branku a ze zadu zasunul míček za Willyho záda. I na tento gól jsme dokázali rychle odpovědět a zasadit soupeři další ránu, když Ruda Pova při vlastním oslabení poslal do brejku Drnyho a ten krásným blafáčkem zvýšil na 4:1.

I ve druhé třetině se nám dařilo. Vytvářeli jsme si hodně pěkných brankových příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy některou z nich využijeme.  To se podařilo až ve 25 minutě Šohymu. 55 vteřin před koncem na 6:1 zvyšoval  Kláda po Tomíkově přihrávce.  Na tito branku, ale soupeř dokázal velmi rychle odpovědět a po 14 vteřinách Bílý snižoval na 6:2.

Ve třetí třetině se soupeř ještě nestačil ani pořádně rozkoukat a v čase 30:11 se trefil konečně i Máca. Ani za tohoto výsledku ale hosté boj nevzdávali a častokrát  nebezpečně zahrozili.  Willy však kapituloval až ve 36 minutě, když jsme nejdříve úspěšně ubránili přesilovku 5 na 3, ale při hře 5 na 4 už na střelu Jurčíka nestačil. Časté vylučování na naší straně byla ostatně v tomto zápase jediná věc, která by se dala našim hráčům vytknout. Poslední tečku svou druhou brankou udělal v tomto zápase Ruda Pova a v přesilovce překonal po osmé teplického Vaníčka.

První zápas play off nám tedy vyšel dokonale, ale všichni víme, že je to jen začátek a příští sobotu v Krupce bude odveta znovu velmi těžká. Chtěli bychom, ale i tam podat stejně dobrý výkon a rozhodnou tuto sérii už v tomto zápase.

HBC Bazzy Děčín : HbC Rondo Teplice 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Střely: 29:22, Vyloučení: 9:8, Přesilovky: 6:7, Využití: 2:1, Oslabení 1:0
Sestava : Vilhám – Hovorka, Duda, Hladiš (2), Král, Tomsa, Pova (2), Luka (1), Šohaj (1), Drnec (2), Rubeš, Slabý

Stav série 1:0